אפיון אתר אינטרנט

13/06/2018

אפיון אתר אינטרנט זה החלק הראשוני שבו מתכננים, בין היתר, את תפקיד האתר כחלק מכל פעילות השיווק הדיגיטלי.

 

אפיון אתר אינטרנט ייקח בחשבון אסטרטגיית שיווק דיגיטלי רחבה שתהווה סוג של מצפן למנוע הצמיחה של החברה. האידיאל הוא שהאפיון יהיה סוג של נגזרת מפיתרון כולל ומקיף.

  

חשוב ליצור אתר אפקטיבי שיתמוך בקידום שירותים/ מוצרים שונים ויתאים במדויק לאסטרטגיית השיווק הדיגיטלי - בין אם זה מודעות והפצת תוכן, ייצור לידים (Lead Generation), מסחר אלקטרוני וכו'.

 

אפיון אתר אינטרנט נכון יעשה על בסיס אסטרטגיית שיווק דיגיטלי רחבה מתוך הבנה טובה של החברה והסביבה העסקית וייתן הבנה ברורה לכולם מה תפקיד האתר, המטרות וכו'.

 

 

אז מה התהליך הנכון של אפיון אתר אינטרנט?

 

אפיון אתר אינטרנט מתחיל במחקר על מנת להכיר את פעילות החברה והסביבה השיווקית. כך אפשר יהיה להבין בצורה טובה את המטרות והצרכים מהפעילות הדיגיטלית בכלל והאתר בפרט. לאחר מחקר והגדרת מטרות וצרכים, הסעיפים הבאים צריכים להיות כלולים במסמך אפיון אתר אינטרנט:

 

ניתוח פנימי של החברה

 

1.   תיאור כללי ותמציתי על החברה – ייעוד, מהות וחזון
 

2.   הבנת מטרות הפעילות של החברה
 

3.   הגדרת תחום הפעילות והענף
 

4.   ניתוח המצב הקיים – האסטרטגיה השיווקית הנוכחית , פירוט תמהיל השיווק, תמהיל המוצרים, הגדרת קהלי המטרה ופלחי השוק והגדרת הבעיה השיווקית.  

 

ניתוח חיצוני - הסביבה העסקית-שיווקית

 

1.   הגדרה ואפיון ה"מגרש" העסקי – שחקנים ומגמות
 

2.   המתחרים – מאפייני תחרות , תמהיל מוצרים, אתרים לדוגמא
 

3.   הצרכנים – אפיון הלקוח האידיאלי , לקוחות קיימים, הגדרת צרכים , הגדרת פלחים , הגדרת שוקי המטרה
 

4.   ערוצי השיווק וההפצה של המתחרים – אופליין מול אונליין
 

5.   KSF - גורמים קריטיים להצלחה בסביבה העסקית (Key Success Factors)
       

6.   SWOT של החברה תוך הצגת יתרונות מול חסרונות (גורמים פנימיים) ותוך הצגת האיומים וההזדמנויות אשר הסביבה מציבה לחברה (גורמים חיצוניים)

 

מכאן יש לגזור ולהגדיר  את המטרות והצרכים של פעילות השיווק הדיגיטלית ואיזה תפקיד האתר ממלא כחלק מרכזי בפעילות.


 

בהמשך למחקר השוק וקביעת מהות הפעילות הדיגיטלית ותפקיד האתר יש לכתוב מסמך אפיון אתר אינטרנט שיכלול את הדברים הבאים:

 

1.   מטרות ויעדי האתר, קביעת מדדים להצלחה
 

2.   מבנה האתר – תפריט ניווט ראשי, מספר רמות האתר ודפים פנימיים (תוך התחשבות בצרכי  SEO – מחקר מילות מפתח)
 

3.   מקרי בוחן (Use Cases) – נתיבי הגלישה המרכזיים באתר והגדרת התכנים הספציפיים הנדרשים בכל אחד להשגת (CRO (Conversion Rate Optimization מרבי.
 

4.   מסרים שיווקיים שידגישו את הצעת הערך הייחודית של החברה בהתאם לקהלי יעד רלוונטיים.
 

5.   מחקר מילות מפתח –  בחירת המילים אותם מעוניינים לקדם במנועי החיפוש לצד בחינת נפחי חיפוש. ביטויים אלו משמשים כקו מנחה לבניית מערך הקמפיינים. יש לתת הנחיות לכותבי התוכן לשילוב מילות מפתח, ביטויים מרכזיים רלוונטיים לפי מבנה האתר.  
 

6.   מסמך אפיון טכני – אפיון מפורט של הפונקציות והמודולים הנדרשים באתר, התייחסות לדומיין, אחסון מומלץ ותצורות רשת, תהליך מעבר מהאתר הישן (אם קיים) לחדש , אבטחה, תאימות למובייל, זמני טעינה, המלצות לנגישות, קודי מעקב, הנחיות לאינטגרציה עם תוכנות צד שלישי כמו CRM, Google Analytics, GTM, Search Console ועוד.
 

7.   קידום האתר- תמהיל השיווק הדיגיטלי המומלץ לקידום האתר. פירוט על דרכי פעולה לשיווק בגוגל, שיווק ברשתות חברתיות, שיווק בפייסבוק, אפיליאציה,  SEO, שיווק באמצעות תוכן, דיספליי, אתרי שותפים ועוד. 

 

לסיכום, אפיון אתר אינטרנט נכון הוא תהליך יסודי ומקיף, שלוקח זמן ואנרגיה, אך משתלם בטווח הארוך שכן זה נותן הבנה ויישור קו על מטרות ודרכי הפעילות הדיגיטלית, על איזה תפקיד האתר ממלא כחלק מרכזי בפעילות, מי הם קהלי היעד והיכן הם נמצאים באינטרנט, מהי ההצעה הייחודית של החברה ועוד. 

 

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

תגיות
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
צרו קשר

 כל הזכויות שמורות © 2018 פיטנגו שיווק דיגיטלי