שיווק בפייסבוק - איך מממשים את הפוטנציאל?

08/02/2018

הרשתות החברתיות בשנת 2018 הפכו למקום השיח המרכזי כמעט בכל דבר ועניין שנמצא על סדר היום. בין אם זה ספורט, פוליטיקה, אומנות, דעות שונות, בידור ובין אם תרבות הצריכה באמצעות קידום מוצרים ושירותים שונים. היום בעלי עסקים רבים כבר מכירים בכוחן הגדול של הפלטפורמות החברתיות ומקדמים את המותג, המוצר או השירות ישירות לקהלי היעד הרלוונטיים אליהם.

 

במדינת ישראל, שיווק בפייסבוק הוא פופולארי ונפוץ במיוחד שכן ישנם 4 מיליון משתמשים פעילים בחודש. הזירה החברתית בפייסבוק היא תוססת ופועלת, מכסה כמעט כל תחום עניין ועל כן טומנת בחובה הזדמנות מצוינת למימוש הפוטנציאל העסקי של עסקים רבים על ידי יצירת מודעות למותג, גיוס לידים, כפלטפורמה למסחר אלקטרוני ועוד.

 

במאמר זה נסקור את האופציות השונות לקידום בפייסבוק ואיך אלו יכולות לתרום לעסקים לשפר את התוצאות העסקיות שלהם.  

 

קיימים מעל 4 מיליון משתמשים פעילים בפייסבוק בחודש במדינת ישראל. כדי להשיג תוצאות אופטימאליות, קידום בפייסבוק צריך להיעשות גם באמצעות קידום ממומן.

 

 

שיווק בקבוצות פייסבוק 

 

לעסקים רבים קיימת האפשרות לקדם את המותג או העסק סביב רעיון או מטרה משותפת שנוגעת לקבוצה הומוגנית של אנשים. אלו נהנים מהשיח המתפתח ברשת החברתית, מהתגובות, הקשר האישי והקידום של האידיאולוגיה בה הם מאמינים. לתופעה זו קוראים קהילה, וזו מהווה פלטפורמה מצוינת ליצירת מודעות וקידום מוצרים או שירותים שונים על ידי חברי הקהילה באופן אורגני/ טבעי. זאת ניתן לעשות על ידי פתיחת קבוצה (Group) בפייסבוק סביב נושא מסויים, לצבור קהל רלוונטי סביב נושא מתאים ולעורר דיונים רלוונטיים. זו היא קרקע פורייה ליצירת מודעות וקידום העסק.
 

לדוגמא, חברה המשווקת אוכל לכלבים יכולה לפתוח קבוצה בפייסבוק בשם "שמור וטפח כלבך", לצבור קהל יעד מתאים כמו בעלי כלבים, לעורר דיונים שיעמיקו את הקשר של המשתמשים עם הקבוצה, ייצרו אמון וכשעולה שאלה רלוונטית להמליץ על מזון חדש לכלבים עם ערכים מוספים או מבצע מיוחד של החברה באותו ההקשר.

 

קידום ממומן

 

פייסבוק הינו גוף שמטרתו רווח אותו הוא משיג דרך קידום ממומן בדפים עסקיים. לכן, פוסטים לא ממומנים בדף העסקי, יזכו לחשיפה כמעט אפסית ועל מנת להשיג חשיפה שתייצר פניות ולידים איכותיים, קידום בפייסבוק צריך להיעשות גם באמצעות קידום ממומן. פייסבוק נותנת את האופציה למפרסמים לקדם ולשווק תכנים שונים לקהלי יעד ספציפיים עם אופציות מיקוד רחבות ומגוונות. לדוגמא, משווקת האוכל לכלבים יכולה להתמקד בקהל יעד מתל אביב (מיקוד לפי מיקום) שהביע עניין בכלבים או תחום עניין משלים כמו וטרינרים (מיקוד לפי תחומי עניין). כך מבטיחים את הגדלת החשיפה לאנשים הרלוונטיים למוצר או השירות אשר משפיעה באופן ישיר ומהיר על התוצאות העסקיות.

כמו כן, באמצעות קידום ממומן ניתן לבצע שיווק דיגיטלי חוזר (Remarketing) לאנשים שכבר ביקרו באתר  או בדף החברה בפייסבוק ולהתאים להם את התכנים או ההצעות שכן אלו כבר נמצאים צעד אחד קדימה בתהליך השיווקי הכולל.  

 

הצעות מיוחדות ומבצעים

 

מי לא אוהב מבצעים? שיטה ידועה, ישנה וטובה שעובדת היא הצעת מבצע מיוחד בכדי להשיג אפקט ויראלי שיגדיל את המודעות לעסק או למותג. עסקים רבים עושים שימוש בשיטה בה הם מציעים הזדמנות להשתתף בהגרלה נושאת פרסים בתמורה לשיתוף לפוסט ולייק לדף שלהם.  
לרוב ניסיונות מסוג זה תופסות כאש בשדה קוצים, אבל לא משאירים דבר מה אחריהם אלא אם כן קיים בהצעה איזשהו ערך מוסף או שהמוצר או השירות הם ויראליים מטבעם. על כן יש להתאים את המבצע לאופי המוצר, תפיסת קהל היעד את המוצר ולתוצאה הרצויה – יצירת מודעות, גיוס לידים, מסחר אלקטרוני וכו'.  

 

מסחר אלקטרוני

 

מרבית העסקים שיכולים להציע את המוצרים שלהם למכירה מקוונת – אינטרנטית אינם עושים זאת. זאת מתוך חוסר ידע והתמצאות בעולם השיווק הדיגיטלי. פייסבוק מציעה את האפשרות למכור מוצרים שונים באינטרנט בקלות ופשטות ובהשקעה ראשונית נמוכה. כדי להתחיל, יש להקים תשתית ראשונית למכירה מקוונת שכוללת הקמת קטלוג מוצרים, תצורות מעקב שונות ועוד. לאחר פעולות אלה העסק שלכם מקבל אחיזה חזקה בעולם הדיגיטלי ובשילוב המסחר המסורתי (Offline) מתחילים למכור באינטרנט (Online). שילוב הפעילויות יוצר מכפילי כוח שמגדילים את חשיפת העסק, הלקוחות המתעניינים והמשלמים.

 

לסיכום, שיווק בפייסבוק הוא אחד מהכלים החזקים והמשמעותיים ביותר שיש היום לקידום ומיצוי הפוטנציאל העסקי. קהלי היעד הרלוונטיים נמצאים שם וקיימות דרכים שונות להגיע אליהם, לייצר את המודעות/ ההעדפה למוצר או לשירות ולהפוך אותם ללקוחות משלמים.  

 

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

תגיות
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
צרו קשר

 כל הזכויות שמורות © 2018 פיטנגו שיווק דיגיטלי